Padangų laikymas

Padangų laikymas

Įsigijote naujų padangų komplektą ir nežinote kaip sandėliuoti nenaudojamas padangas? Šiame straipsnyje aptarsime beveik idialias padangų laikymo sąlygas.

 

Kaip sandėliuoti/laikyti nenaudojamas padangas?

Dauguma įsivaizduoja, kad padangų laikymas – paprasčiausias dalykas, tačiau neužtenka jas tik "numesti" į garažo kampą iki kito sezono. Pirmiausia jos turi būti saugomos švarios. Rekomenduoja naudojant šepetį padangas nuplauti taip, kad neliktų purvo ir druskų. Jei jos „vasaroja“ su ratlankiais – nuvalyti ir juos. Padangas ir ratlankius nuplovus reiktų juos ir nusausinti.

Padangų saugojimas gali būti:

  • su ratlankiais;
  • be ratlankių, jas išmontavus.

Didelio skirtumo kaip saugoti padangas: su ratlankiais, ar išmontavus, nėra.

 

Padangas galima sandėliuoti įvairiai:

  • pakabinus;
  • pastačius;
  • paguldžius ant grindų;
  • sukrovus jas vieną ant kitos, panašu į cilindro formą.

 

Sandėliavimo būdo pasirinkimas yra priklausomas nuo to, ar padangos yra su ratlankiais, ar ne.

 

Padangos neskirtos ilgalaikiam sandėliavimui. Apskritai padangų laikymas kelis mėnesius netinkamomis sąlygomis gali turėti neigiamą poveikį.

 

Padangos turi būti sandėliuojamos:

  • sausose, žemos (geriausiai nekintančios) temperatūros, gerai vėdinamose, nuo tiesioginių saulės spindulių ir atšiaurių oro sąlygų apsaugotose patalpose;
  • nuošaliai nuo bet kokių daiktų, galinčių pradurti gumą (aštri mediena, metalai ir t. t.);
  • nuošaliai nuo bet kokių cheminių medžiagų, tirpiklių ar angliavandenilių, galinčių pakenkti gumai;
  • nuošaliai nuo bet kokių karščio ir ugnies šaltinių, karštų daiktų, kibirkščiuoti ar elektros iškrovą galinčių sukelti medžiagų ir ozono šaltinių (elektros variklių, nuotekų ir šilumos siurblių, transformatorių, litavimo įrangos ir t. t.). Jei yra užtektinai vietos padangoms sukrauti į cilindro formą, pasirūpinkite, kad jos nesideformuotų.

 

Jei padangos sandėliuojamos ilgą laiko tarpą, sukeiskite jas vietomis (pakeiskite padangų išdėliojimo tvarką). Idealiu atveju padangas rekomenduojama retsykiais (maždaug kartą per mėnesį) pasukti, kad kistų joms tenkančios apkrovos.. Nesuspauskite padangų kitais daiktais. Visais atvejais padangoms tvarkyti naudokite jiems nekenkiančius įrankius ar įrangą. 


Padangų sandėliavimas su ratlankiais

Padangos turi būti laikomos žemoje temperatūroje ne dienos šviesoje (ozonas turi neigiamą poveikį padangų gumai). Patalpa turi būti gerai vėdinama (be skersvėjų).

Rūsys arba dirbtuvės tinka labiau nei palėpė ar garažas dėl didelių temperatūros skirtumų.

Padangų sandėliavimas su ratlankiais yra geresnis pasirinkimas. Tačiau tam reikia turėti atsarginius ratlankius. Tokias padangas reikia laikyti horizontalioje, o ne vertikalioje padėtyje. Priešingai nei be ratlankių, padangos su ratlankiais gali būti dedamos viena ant kitos.  Padangas su ratlankiais geriausia laikyti sukabintas per centrinę rato skylę pervėrus kokį nors metalinį vamzdį ar panašiai, sukrovus jas vieną ant kitos, lyg cilindras, ar suguldžius ant lentynų (patariama oro slėgį nuleisti iki 1,5 bar., jei padangos su ratlankiais sandėliuojamos stelažuose oro slėgis turi būti toks koks yra numatytas Jūsų automobiliui).

 

 

Privalumai: sandėliavimo metu neatsiranda jokių deformacijų.

Taip pat reikėtų reguliariai pasukti sandėliuojamus ratus, kad jie nesideformuotų.

 

Padangų sandėliavimas be ratlankių

 

 

Išmontuotų padangų jokiu būdu negalima laikyti sukrovus „cilindru“ vieną ant kitos. Nuo svorio deformuojasi padangų šonai, todėl vėliau jų paviršius netolygiai ir žymiai greičiau dėvisi.

Padangas be ratlankių galima sandėliuoti tik vertikaliai, kaip įmanoma laisviau sudėjus jas ant grindų ar didesnėje lentynoje. Taip laikant padangas patariama periodiškai pasukti, kad jos net ir minimaliai nesideformuotų.

Jei laikote padangas su baltais užrašais, būtina uždengti užrašus, kad juoda guma nenusidažytų nuo balto užrašo.

Taip pat galima kiekvieną padangą dėti į plastikinį maišą, paliekant kuo mažiau oro ir taip apsaugoti padangą nuo dulkių ir drėgmės.

Prieš montuodami atidžiai apžiūrėkite padangų vidų, nes drėgmė gali pažeisti metalinius padangos suoksnius, o šiukšklės gali užkimšti oro vožtuvą.

 

PADANGŲ LAIKYMAS ANT TRANSPORTO PRIEMONĖS (ILGESNIAM LAIKOTARPIUI)

Kad nesugadintumėte padangų, reikia, kad jų neslėgtų automobilio svoris, todėl automobilis turėtų būti pastatytas ant atramų. Jei tam nėra galimybės, reikia 25% padidinti padangų slėgį ir kas tris mėnesius pakeisti automobilio stovėjimo padėtį.

Automobilio, kuriuo nevažiuojate, padėtį būtina pakeisti kas tris mėnesius, kad nesideformuotų padangos.